Tilki Kuyruğu ,Çam ,Cobomba,Çınar Türleri

Çok arsız bir türdür ,her türlü su koşuluna adapte olurlar ,az bir ışık ,çok pislik bunları akvaryumun heryerini sarması için teşfik eder. Budama yapmazsanız yem atacak nokta bırakmayacak şekilde su üzerine de yatarlar. Budama yapacaksanız bitkiyi sudan çıkarıp kök tarafından kesip atmanız tavsiye edilir. Zaten bunların kökü olmaz. Yapraktan sağlarlar besin alışverişlerini.Zemine tutturduğunuz köküde zamanla solacaktır.O bağlamda budama işlemi yukardan değil ,zeminden olmalıdır.

Sudaki agresif yosun oluşumunu engellerler ,bunun bulunduğu suda java moss üretmekte sıkıntılıdır. Yöremizde dere ve göllerde kamyonla bulunmakta olup çok sıcak ve çok soğuk ortamlara tolerasyonu fazladır. Balıkların yiyemiyeceği kadar sert ve lezzetsizdir. Salyangoz ve karidesler içinde aynı şart geçerli olup bu bitki yenilmez bir kıvamdadır.

Canlı doğuranlar için muazzam bir barınaktır. Az bir kök te alsanız kısa zamanda etrafı sarıp ormana çevireceğinden yeni doğan yavrulara muazzam saklanma alanları teşkil eder.Zayıf ve ürkek balıklar içinde aynı ortamı sağlayacaktır.

Paylaşmak güzeldir...

Yorumlar

yorumlar

Bir cevap yazın

Yada